MISTRZOSTWA KALISZA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ-ELIMINACJE

GRUPA A: ZSSamochodowych , II LO1, ZS3, ZSTE

Termin i miejsce: Grupa A: SALA ZSSamochodowych –6.11.godz.9.30

Grupa B :SALA OLIMPIA 10.11 –godz.9.00

Grupa C :SALA OLIMPIA 10.11 –godz.11.00

System rozgrywek: Mecze w grupach systemem „każdy z każdym”.

Awans do Finału miasta uzyskują zwycięzcy grup oraz drużyna z drugiego miejsca z najlepszym dorobkiem punktowym. W przypadku takiej samej ilości punktów o awansie decyduje :

Uczestnictwo
W mistrzostwach uczestniczyć będzie młodzież urodzona w roku 1998 i młodsza, posiadająca ważną legitymację szkolną.

Od szczebla rejonowego bezwzględnie egzekwowany będzie punkt IV/7 regulaminu ogólnego XIX WIMS.

Zespół liczy 10  zawodników - uczniów jednej szkoły.

W mistrzostwach miast i gmin startują reprezentacje wszystkich zgłoszonych szkół wg ustaleń organizatora sportu.

Sposób przeprowadzenia zawodów

Mistrzostwa zostaną przeprowadzone zgodnie z ogólnym regulaminem XIX WIMS i przepisami PZPN. System rozgrywania zawodów ustalają organizatorzy odpowiednich szczebli rozgrywek w zależności od ilości zgłoszonych zespołów. Określone przepisy powinny ułatwić rozgrywanie zawodów i upowszechniać dyscyplinę. Są wypadkową futsalu i halowej piłki nożnej.

-          na boisku może grać 4 zawodników + bramkarz. Bramka 2x3 m.

-          czas gry 2x8 min przerwa 3 min, w dużych turniejach czas gry może być skrócony 2x6 min z 1 min przerwy

-          obuwie sportowe halowe

-          piłka nożna halowa

-          pole bramkowe – półkole oznaczone linią ciągłą

-          bramkarz może chwytać piłkę tylko w polu bramkowym z zagrania przeciwnika

-          zmiany „hokejowe”, podczas zmiany zawodnik może wejść na boisko dopiero wtedy, kiedy jego partner z zespołu opuści plac gry. Zmiany muszą odbywać się przy linii środkowej boiska, nie dalej niż 3 metry od niej

-          bramkarz wprowadza piłkę do gry ręką lub nogą w obrębie własnej połowy boiska; piłka z rzutu od bramki nie może bezpośrednio przekroczyć linii środkowej – jeżeli piłka z rzutu od bramki przekroczy bezpośrednio linię środkową to drużyna, która nie popełniła przewinienia wykonuje rzut wolny pośredni z linii środkowej boiska

-          gra bez spalonych

-          w przypadku wybicia piłki poza boczną linię boiska wykonujemy rzut z autu nogą

-          zawodnik wykonujący aut musi zagrywać do partnera, zakazane są bezpośrednie strzały na bramkę

-          podczas wykonywania stałych fragmentów gry zawodnicy drużyny przeciwnej muszą znajdować się przynajmniej 5 m od piłki

-          gra tzw. „wślizgiem” jest zabroniona

-          wszystkie rzuty wolne są bezpośrednie (wyjątek rzut z autu)

-          rzut karny wykonywany jest z linii 7 m

-          zagranie piłki w sufit hali powoduje ukaranie zespołu rzutem wolnym

- kary dyscyplinarne: czasowe wykluczenie zawodnika z gry na 2 lub 5 minut w zależności od stopnia przewinienia (żółta kartka), bądź wykluczenie z gry do końca zawodów (czerwona kartka).

a) w przypadku straty bramki przez zespół grający w osłabieniu na skutek żółtej kartki, kara dyscyplinująca ulega anulowaniu (można wprowadzić do gry ukaranego zawodnika)
b) decyzją sędziego zawodów zawodnik, który używa w trakcie meczu słów wulgarnych może zostać ukarany karą 2 min. Drużyna gra w osłabieniu do końca czasu kary. Jeśli ten sam zawodnik użyje słowa wulgarnego po raz  drugi w jednym meczu zostaje wykluczony z turnieju (czerwona kartka)

-          w pozostałych przypadkach obowiązują przepisy gry w piłkę nożną halową PZPN

-          wszelkie kwestie sporne rozstrzyga organizator

Sposób wyłonienia zwycięzcy
Za zwycięstwo 3 pkt, za remis l pkt, za przegraną 0 pkt. O kolejności miejsc decyduje kolejno:
- liczba zdobytych punktów
- wynik bezpośredniego spotkania – przy „małej tabeli”

W spotkaniach półfinałowych i finałowych przy wyniku remisowym po upływie regulaminowego czasu gry obowiązuje dogrywka 5 min, a w przypadku nierozstrzygniętego wyniku konkurs rzutów karnych. Do rzutów karnych drużyny wystawiają 3 graczy, a jeśli nadal będzie utrzymywał się wynik remisowy, kolejni gracze wykonują rzuty karne, aż do rozstrzygnięcia.